• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۱۷.۱۲.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

در طی اجرای جلسات معاملاتی ۱۴ دسامبر با تست استقامتی ماکسیموم سال جاری (سطح ۹۶.۸۰) برخورد نمودیم. در ین بین با احتمال از سر گیری گرایش افزایشی دلار نیز، مواجه می باشیم.

تنها در صورت تحکیمات ارزی یورو و پوند می توان با افت نرخی دلار برخورد نمود. پیش زمینه ی خبری امروز بازار بسیار کمرنگ بوده و تنها در صورت تغییرات آتی آمار اقتصادی اتحادیه ی اروپا، می توان با افزایش نرخ نوسانات دلار مواجه شد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

بازه ی پشتیبانی ۱.۱۳۱۰-۱.۱۳۰۰ نموداری شکسته شده و هم اکنون با تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز ۱.۱۳۱۰ نموداری، مواجه می باشیم. شکسته شدن این سطح می تواند افت مابعد نرخ گذاری ها تا سطوح ۱.۱۲۱۵-۱.۱۲۰۰ نموداری را، به دنبال داشته باشد.

ادامه یابی افت نرخ گذاری ها پایین تر از سطح ۱.۱۳۰۰ می تواند کاهش آتی نرخ گذاری های یورو را، به دنبال داشته باشد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها هنوز در چهارچوب کانال افقی ۱.۲۶۷۰-۱.۲۴۸۰ نموداری، سیر می نمایند. افزایش آتی نرخ گذاری ها تنها در صورت شکسته شدن مقاومت هدفی ۱.۲۶۰۰ نموداری امکان پذیر خواهد بود. تا قبل از بروز چنین افزایشی می توان با ادامه یابی افت فعلی نرخ گذاری ها مواجه شد. توافق و یا عدم توافق ترزا می با شرایط اتحادیه ی اروپا و تصمیمات آتی پارلمان بریتانیا، به عنوان عوامل اصلی تغییرات گرایش آتی نرخ پوند به شمار می روند.

جفت ارزی ین ژاپن و دلار ایالات متحده

افت نرخی دلار شکست مقاومت ۱۱۳.۶۵-۱۱۳.۶۰ نموداری را متوقف نمود.  تنها در صورت شکسته شدن دوباره ی سطح ۱۱۳.۲۵ می توان با ادامه یابی گرایش نزولی برخورد نمود. در این بین فعلا با احتمال از سر گیری گرایش افزایشی موقت نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۱۴.۱۰-۱۱۴.۰۰ و حتی ۱۱۴.۵۰ نموداری نیز، مواجه می باشیم.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.